Kullstatistik

Kolla gärna eran hunds resultat och skicka rättelse till trailofsiberia@hotmail.com

Fler kullar kommer att läggas in efter hand.


J-kullen
2017-06-13

IPO III Avelskorad i Danmark

Beatelke Messi 
Avelskorad i Danmark

HD-A ED-fri.  JLPP fri.

KORAD SEUCH
Qvintåsgården Bitch

BSLIII

Uppflyttad Högre Spår

MH-Beskriven

KORAD+492p

1:a pris i Lyd I


 

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:
Juno H               Ulrika Vikenmark
Jänta T               Jessica Berglund

 

 

 

 

I-kullen

2016-08-08

SEUCH SEBCH KORAD LPI LPII LPIII Türingens Argus
Hd Grad A Ad Ua
MH-Beskriven
1 Cert  i Elit Spår

Chiwa Vom Hause Enzian

Hd Grad B Ad Ua

MH-Beskriven
 

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:
Izak H D 1 MH Uppf.startklass       Hanna Sund Örebro
Ilse H A 1           Magnus Tarland Ystad
Ice H D Ua MH     BIR-Valp rasutstning   Helena Gavelius Arvika
Ison H D Ua MH         Annalen Dahl Månsarp
Iver H B 2 MH     Juniorklass VG   Anna Andersson Kalmar
Ines T A Ua MH Uppf. Startklass       Ida-Maria Dahl    Bottnaryd
Infinity T A Ua MH         Karin Ivarsson Trollhättan
Irma T A Ua MH         Maria Nilsson Åtvidaberg

 

H-kullen

2016-05-01

KORAD

Andros Qompis
1 CERT i Elit Sök

Godkänd Högre språ

KORAD+412p

MH-Beskriven

KORAD SEUCH
Qvintåsgården Bitch

BSLIII

Uppflyttad Högre Spår

MH-Beskriven

KORAD+492p

1:a pris i Lyd I

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:
Helix H A Ua MH         Hans Melin, Nässjö
Hjäger H B 1 MH         Katarina Lilja, Skövde
Hugo H A 3 MH     Valp ust. HP   Minna Daniels, Eskilstuna
Haylie T A Ua MH 1:a Startklass Uppf till Lägrekl.spår     Carina Petersson,Lekeryd

 

G-kullen

2015-08-08

KORAD IPOI SEUCH

Qvintåsgårdens Bite
Hd Grad A Ad Ua

MH-Beskriven

Chiwa Vom Hause Enzian

Hd Grad B Ad Ua

MH-Beskriven

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:
Ghostbuster H A UA MH         Anders Carlsson, Ytterby
Glittra T B UA MH         Helena Gustavsson, Hjorts Berga
Gamma T A 1 -         Nina och Lars
Gnistra T D UA MH LD startklass   Valpkl.HP Bästa valp. JUNKL Very Good    Mona-Lisa Hålberg, Strömstad

 

F-Kullen  

Födda 150224

Australian stock dog/working kelpie  


Bamba Toohey

HD B   G.K vallhund
 

Noonbarra Zvea     

Hd  B Ad Ua  MH-Beskriven 

Uppflyttad till högrekl. spår.G.K vallhund (får 81p)

 

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Vall Övrigt: Ägare:
Focus H B Ua           Jenny Danielsson Malung
Fender H B Ua   1:a pris lyd II uppfl till Lkl spår     Paula Grevstad Billdal
Flinga T A Ua           Marcus Svensson Göteborg
Frö T C             Karin Westberg Burgsvik
Fiddeli T               Sari Järvinen Finland
Fräcka T               Gunnar Jaxell Karlsson Nora
Filuran T C Ua           Ann Mari Nordén Växjö

 

 

E-Kullen   Födda 141005


IPOIII VPGII
Bullweih vom Schandpfahl

HD Fri AD Fri  CK/Exellent

IPOIII  VPGII   ZTP

KORAD

Ambolts Enigma

Hd Grad A Ad Ua

Elit Spår

 
Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:
Enzo H A UA MH 1:a pris i Lyd I  

BIR Valp HP, CK

Ukl Excellent

RLD N

Vicktoria Norman Sundsvall.

Eskil H A UA MH 1:a Startklass Uppf till Hkl spår.    

Jonna Eriksson Göteborg.

Estulv H - - -       Avlivad

Hans Melin Nässjö.

Endill H C 1 MH 1:a Startklass uppfl till Lkl spår

valpkl.6-9 2:a rottis spec.

 

Peter Kvist Svedala.

Erlig H B 1 MH        

Narve Nielsen Norge.

Edor H D 2 MH Uppf.Startklass  

BIR valp BIS valp

 

Linda Seger Nybro.

Elix H A UA MH    

HP BIR valp: BIG 3

Exellent, CK

 

Marie Ekström Sandviken.

Edda T A UA MH   uppfl till Elit spår Godkänd Extriör  

Anna Thelin Vaggeryd.

Ella T C UA MH   uppfl till Hkl spår    

Gunilla Lindström Lindome.

Era T B UA MH 1:a pris i Startkl. Godkänd Hkl spår

Cert i Bruksklass

 

Emma Nilsson Kalmar.

Elda T A-C 1 MH   uppfl till Hkl spår

HP.BIR.BIG3 valp

 

Monica Ericsson Norrtälje.

Ester T A UA MH 1:a pris i Startkl. Uppfl till Elit spår

2 Cert i Bruksklass

 

Anita Thelin Aneby.

 

 

 

D-Kullen   Födda 140405


IPOIII  SEUCH KORAD

Just Ask Yale
 

Chiwa Vom Hause Enzian

Hd Grad B Ad Ua

Uppflyttad till Lägre spår

 

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Da Buzz

H - - - - - - Avlivad Peter Sidén Södertälje
Dag-Otto H A UA MH         Jenny Söderlund Uppsala
Dana T B UA MH

Lydnadsdiplom I

LP Lyd II

 G.K Lägre. Spår Jun.kl Excellent 2CERT RLD N (rally)RLD F SE VCH Ingela Lindahl Göteborg
Dagmar T A UA MH     jkl. Very good   Jonna Nyberg Stockholm

 

 

C-Kullen   Födda 130909


IPOIII  SEUCH KORAD

Just Ask Yale
 

KORAD

Ambolts Enigma

Hd Grad A Ad Ua

Elit Spår

 
Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Cazino

H

A

UA

MH/

MT G.K.

1:e pris Lyd I

uppflytt till lägre

Excellent

 

Moa Olsson Göteborg

Chinook

H

A

UA

MH

   

Very Good

 

Anders Zetterström Stockholm

Crazu Cigge

H

A

1

MH/  MT G.K.

   

Good

 

Julia Elmgren Malmö

Charlie

H

A

2

-

       

R. Moberg Mullsjö

Cixten

H

A

UA

MH

 Lydnads Diplom I

1:a pris i Lyd II

Uppflyttad G.K Elitklass spår

CERT  

Anita Thelin Aneby

Compiz

H

-

-

-

     

Avlivad

C.Waldegren

Cera

T

A

UA

MH

LD Startklass.   LydKl I uppf.  

BIR valp, Ukl very good.

Beskriven BPH,  RLD N. RLD F.

Sandra Magnusson Smålandsstena

Caxiga Myra

T

-

-

-

   

Jkl.Excellent CK

Avlivad

A. Hammar

Chilli

T

B

UA

MH

Lydnads Diplom I

Uppflyttad till HKL

3 CERT  SVENSK UCH

 

Carina Pettersson Lekeryd

Cherstin

T

A

UA

MH

1:a pris i Lyd I uppfl till Lkl spår    

Hanna Sund Örebro

 

 

B-Kullen   Födda 130509


IPOII LPI KORAD SEUCH DKUCH NOUCH SEBCH

Taptos Extreme

KORAD TJH(FM)

Zuma's Fellizity

HD Grad A Ad UA

MH-Beskriven

IPOII

Korad+425p

Svensk Bruks Champion i IPO

Nordisk utställnings Champion

HD Grad A AD UA

MH-Beskriven

B/J KKl Excellent

Korad

 

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Bacchus

H A UA MH/MT.G.K 1:a pris Lyd. I

Uppf till Lägre spår

    Nils Hjelmar, Torsås
Baileys H A UA MH/MT.G.K  

G.K Lägrekl spår

    Mikael och Erika, Vänersborg
Benice T C-D UA MH G.K startkl.       Ulrica Permlid, Rödeby
Biscaya T A UA MH 1:a pris Lyd II

uppf till Lägre spår

    Tommy Johansson, Viken

 

 

 

A-Kullen    Födda 120916


IPOII LPI KORAD SEUCH DKUCH NOUCH SEBCH

Taptos Extreme

HD Grad A Ad UA

IPOII

Korad+425p

Svensk Bruks Champion i IPO

Nordisk utställnings Champion

 KORAD

Ambolts Enigma

Hd Grad A Ad Ua

Elit Spår

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Aragorn

H

A 1 MH  

 

Very Good juniorkl  

Krister Kerner, Katrineholm.

Alf-Olle

H

A Ua MH LP I,uppf.startkl  

Exellent Ukl o Ökl

BIS 1 valp

 

Ann-Sofie Lundgren,Värnamo.

Al Capone

H

A 1 MH/MT  

G.K  Elit Sök

Uppf till Elit  Spår

Excellent Rally/Kvalit.nyb.

Susanne Pettersson.Jönköping.

Argus

H

B Ua MH/korad

LP I.LP II.

LP III

2 CERT elit spår
Svensk Brukschampion

SEUCH

Exellent ,3 Cert

 

Ylva Hävemark, Mönsterås

Affinity

H

A Ua MH 1:a pris Lyd I   Exellent  

Linda Källström, Piteå.

Agustus

H

A Ua MH LP  I

G.K appell

BIS 1 valp

Excellent juniorkl

Very Good Ökl   BIR m CK

 

Inger Bergman, Öland.

Agaton

H

A Ua MH 1:a pris Lyd I      

Kristina Nilsson, Kristanstad

Athena

T

A Ua MH/MT

LP I.

 LP II.

CERT Elit Spår

   

Malin Fors/Nilsson, Örebro

Agata

T

A Ua          

Ulla Sandberg, Värnamo

Alliz

T

A 1 MH/MT     Excellent  

Martina Glavå, Värnamo

Augustina

T

A Ua MH     JKL Very Good  

Marie Gerle , Härryda

 

 

 

 

Z-kullen    Födda 091004


e. LPI KORAD Türingens Utrillo

Hd Grad A Ad Ua

Gk Lkl Spår

u. KORAD Ambolts Enigma

Hd Grad A Ad Ua

Elit Spår

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Zenno

Hane D Ua MH 1:a prislydkl.I  G.K Appell kl. spår Öpp.kl Exellent   Veronica Svensén, Jönköping

Zolo

Hane A Ua MH KORAD

 LP II, LPIII,1:a pris elitkl. SLCH
LYDNADS-SM 2014

CERT Elit Spår SEUCH, 2BIR. SE VCH Jonna Eriksson, Göteborg

Zäta

Hane

B Ua MH Lydnads Diplom I 1:a pris lydkl.II Uppfl till Lkl Spår Good i Jkl 

Ögon: Ua

SE VCH

Avlivad

Petra Bylund, Alingsås

Zamson

Hane A Ua MH Lydnads Diplom I Uppfl till  Hkl Spår  Excellent, CK Avlivad Anita Thelin, Aneby

Zodiac

Hane A Ua MH/ G.K MT 492p. 1:a pris i Lyd I  Uppflyttad till Lägre  Ökl Exellent 1:a CK   Anna & Anita Thelin

Zting

Hane A Ua -  - 1:a i Jkl

Avlivad

Sofie Ljungblad, Ullared

Zmilla

Tik A Ua MH   Uppfl till Hkl spår Ukl Exellent Ökl Excellent CK   Karin Svenningsson, Gnosjö

Zelda

Tik A 1a MH  -  - Ukl Excellent

Ögon: Ua

Avlivad

Tord Sivén, Nyköping
Zafir Tik A Ua MH/ KORAD 1:a pris Lyd.kl II  Uppfl till hkl Spår Ukl Very Good Ökl Very Good   Karin Ahnbrink, Dalsjöfors

 

Y-kullen    Födda 090414


e. VPGIII SCHIII Ety von Herrenholz

Hd Grad A Ad Ua

DM-VPG 2009, INT/D VDH-CH

u. KORAD SE UCH LPI Türingens Luna Storm

Hd Grad A Ad Ua

Elit Spår

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Ylle

Hane A 2a

MH KORAD

+459p

Lydnads Diplom I 

Lydnads Diplom II

 G.K. Elit Spår BKL  CERT   Sussie Pettersson, Jkpg

Yahoo

Hane A Ua

MH

G.K MT

        Karin Stavenheim, Jönköping

Yra

Tik

A 1a

MH KORAD

+473p

Lydnads Diplom I

1:a pris i Lyd II

Godkänt BH-prov Excellent   Ulla Sandberg, Värnamo

Yxa

Tik A 1a

MH

1:a pris Lyd.kl I

1:a pris Lyd.kl II

1:a pris Lyd.kl III

Godkänd Elit spår

Godkänd Elit Sök

    Lena Eriksson, Öland

 

W-kullen     Födda 080401


e. Tony Von Wartturm

Hd Grad A Ad Ua

u. KORAD SE UCH SE BCH Türingens Häxan Lo

Hd Grad A Ad Ua

2 Cert i Elit Spår

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Wigor

Hane D Ua

MH

MT+448p

 

 

    Fredrik Jelving, Järfälla

Wizard

Hane A Ua

MH

MKORAD

+517

LP I

Uppfl till Hkl Spår

Svensk utställning champion   Marianne Ström, Värnamo

Wiking

Hane

A Ua

MH

KORAD

+464p

 

Uppfl till Lkl Spår

Uts. G ssu   Erik Nylander, Stockholm

Wiggo

Hane A 1a MH

 

      Bjarne Rickardsson, Köping

Wox

Hane D 1a

MH

MT+472p

 

 Godkänd BH-prov

1:a i Jkl

  Emil Norrman, Motala

Wimza

Tik A 1a

MH

 

-

Godkänd appell

2:a i Jkl

Avlivad Ann-Louise Mortensen, Kalmar

Wezla

Tik A 1a

MH

-

Godkänd appell

  Avlivad Malin Weber, Axvall

Wips

Tik A Ua

MH

KORAD

+419p

 

Godkänd Lkl Spår

1:a i Jkl

  Anita Thelin, Aneby
W`Tox Tik A Ua

 MH

 

Uppfl till Lkl Spår

 

  Sara Petersson, Strängnäs
Wera Tik A Ua

MH

MT+317 ej Gk

1:a pris Lyd I

Uppfl till Hkl Spår

    Helena Nyberg, Järfälla
Wilma Tik D Ua

MH

1:a pris Lyd II

Godkänd Lkl Spår

    Merja Pyörälä, Eskilstuna

 

V-kullen   Födda 071011


e. Umbro vom Sittard

Hd Grad A Ad Ua

u. KORAD SE UCH LPI Türingens Luna Storm

Hd Grad A Ad Ua

Elit Spår

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Vilze

Hane A 1a

MH

KORAD

+470p

1:a pris i Lyd II   G.K  Hkl Spår     Robert Berggren, Växjö

Vegas

Hane A Ua

MH

KORAD

+405p

1:a pris i Lyd II Uppfl till Hkl Spår SEUCH   Birgitta Wermée, Örebro
Virtus Hane A 1a

MH

MT+291p

    Ck i Ukl   Mikael Sjöblom, Tranås

Viggen

Hane

A 2a

MH

KORAD

MT+419p

1:a pris i Lyd I Uppfl till Hkl Spår 1,2:a i Bkl   Thomas Johansson, Öland

Vilda

Tik A Ua

MH

KORAD

LP I.  1:a  pris LydII Uppfl till HKL Spår Cert Bkl

SEVCH

Ögon Ua

Jessica Sandström, Nödinge

Vinna

Tik A Ua

MH

KORAD

+398p

 LPI LPII

1:a pris i Lyd III

 Godkänd Hkl Spår SEUCH

SEVCH

Ögon: Ua

Maria Törnlund, Skellefteå

Vanja

Tik A 1a

MH

 

 Godkänd Lkl Spår CK i Ukl   Pernilla Köllås, Mölnlycke

Vilja

Tik A 1a

MH

LPI , LPII Godkänd Elit Spår 2:a i Ukl   Yvonne Schääf, Muggenäs
Vizzla Tik B 1a

MH

KORAD

+513p

1:a pris i Lyd I Uppfl till Lkl Spår 1:a i Jkl   Mickael Andersson , Ekenässjön

 

 

U-kullen   Födda 070526


u. KORAD TJH Adius Pim Pim

Hd Grad A Ad Ua

e. Viska Vom Hause Man

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Umberto

Hane A-D 1a

MH

MT+355p

 

 

2:a i Ukl

 

Johanna Bergman, Hagfors

Utrillo

Hane A Ua

MH

KORAD

+459p

LPI

Godkänd Lkl Spår

Utställd Certx3

Ögon: Ua

Anders Ström, Nässjö

Ultimo

Hane

A Ua

MH

1:a pris Lyd II 1:a pris lyd III

Uppfl till Hkl Spår  Uppfl till Hkl  sök.

2:a i Ökl

SEVCH

Lisa och Jimmy

Uncle Sam

Hane B-C 1a

MH

 

 

Ck i Ukl

 

Pia Brasar, Falun

Umbro Hane B-A 1a

MH

KORAD

+386p

1:a pris Lyd I

Uppfl till Hkl Spår

SE UCH

 

Jeannette Thelin, Krylbo

Ufo Hane A Ua

MH

KORAD

+445p

LPII. 1:a pris Lyd III

G.K  Hkl Spår,

SE UCH

Ögon: Ua

Ulrika Vikenmark, Mullsjö.

Udo Hane A Ua

MH

KORAD

+401p

LP I. LP II

Uppfl Lkl Spår

TJH(FM)

2:a i Ökl

 

Minna Daniels, Eskilstuna

Ulix Hane A Ua

MH

-

-

VG på Circuit

Avlivad

på äg. begäran.

Tarja Väliaho, Södertälje

Ugly Betty Tik A Ua

MH

+291p

1:a pris i Lyd I

 G.k Hkl Spår

CK i Jkl

 

Hans Melin, Nässjö

Unni Tik - -

-

-

-

-

Avlivad som valp

Pernilla Köllås, Göteborg

 

 

 

 

R-kullen   Födda 070408


u. KORAD Nemo Van Nerlandskral

Hd Grad A Ad Ua

e. Ubrina Vom Vilstalerland

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Rummel

Hane A Ua

MH

 

      Carina Wessling, Frövi

Rabalder

Hane A Ua

MH

KORAD

+413p

LP II

Godkänd Elit Spår 2:a i Bruksklass   Ylva Hävermark, Blomstermåla

Razzia

Tik

APrel. UaPrel.

-

-

- - Avlivad Malin Fors, Örebro

Ruter Dam

Tik A A-A

MH

KORAD

+492p

 LPI LPII

CP Elit Spår CK, Cert   Malin Fors, Örebro

Rappakalja

Tik A Ua

MH

 

 Uppfl till Hkl Spår     Ann-Louise Mortensson, Kalmar

Razzle Dazzel

Tik A 1a

MH

KORAD

+480p

 

Uppfl till Lkl Spår  CK Exellent   Sven Bertil Holm, Mönsterås

Raven

Tik A Ua

MH

KORAD

+411p

1:a pris Lyd II

Uppfl till Hkl Spår G.K BH     Mats Mügge, Stockholm

Ramza

Tik A Ua

-

 -

- Avlivad Susanne Johansen, Norrköping

 

T-kullen


u. DKCH SUCH AK PH UHP Arzadon Munex

Hd Grad A Ad Ua

e. KORAD THJ (FM) Türingens Fame

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD

AD

MH/MT

Lyd

Bruks/Tjänst

Utställning

Övrigt:

Ägare:

Thromb Hane D 1 MH/       MT+490 1:a pris Lyd I       Anna Trolle, Stockholm
Thabasco Hane B Ua MH         Annika Ytterdahl, Sorunda
Thex-Mex Hane B Ua MH     CK   Tin-Tin Sabel,Anneberg
Thyr Hane D 1 MH       Avliden -
Thornado Hane A Ua MH       Ögon ua Kenni Delfin, Värnamo
Throll Hane A 1 MH/KORAD +395 1:a pris Lyd I Uppfl till Lkl spår   Avliden Thomas  Andersson, Ekenässjön
Thengel Hane C Ua       2:a Junkl Avliden Sara  Flyning, Göteborg
Thrubel Hane A Ua MH         Kent Lindström, Ronneby
Thrixa Tik B Ua MH 1:a pris Lyd II Uppfl till Lkl spår CK Ökl RallyLyd. 99/100 förare:Veronica Bo Ahnbrink. Dalsjöfors
Tharatelle Tik A 1 MH         MarianneAndersen, NORGE

 

 

S-kullen


u. Ubrina Vom Vilstaler Land

Hd Grad A Ad Ua

e. SE UCH KORAD Türingens Fenomenal

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD

AD

MH/MT

Lyd

Bruks/Tjänst

Utställning

Övrigt:

Ägare:

Schaman

Hane A

Ua

MH

LPI LPII

Godkänd Hkl Spår

SE UCH Avliden Marianne Ström , Värnamo
Scooby- Doo Hane B

Ua

MH

KORAD

+379p

 

Cert poäng Elit Spår

  ä Anders Carlsson,Ytterby

Strauss

Hane A

Ua

MH

MT+299p

   

2:a i Ukl

  Natalie Johansson,Norrköping

Swagman

Hane A

Ua

MH

 

      Timmy Lagerström,Jkpg
Saba Tik -

-

 

-

-

-

Avliden som valp.

Marianne Ström, Värnamo

Selda Tik A

Ua

MH

+193p

   

1:a i Ökl

  Inger Andersson,Norrköping
Sasjenka Tik A

Ua

MH

KORAD

+389p

    1.a CK Ökl.   Ingvar Karlsson, Växjö
Scarlet Tik A

Ua

MH

KORAD

+371p

1:a pris i Lyd I

Uppfl.till Högre spår

CK i Bkl

Ögon: Ua

Stefan Edin, Sundsvall
Shamira Tik C

Ua

MH

   

1:a ,HP i UKL

  AAnn-Christin Widéen,Sjöbo
Saga Tik C 1a

MH

MT+508p

  G.K. Elit Spår 2:a i Bkl   Gunilla Lindström, Lindome

 

 

Q-kullen


u. SECH DKUCH TJH Zumas Uddustus

Hd Grad A Ad Ua

e. SE UCH KORAD TJH Türingens Ämmy

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD

AD

MH/MT

Lyd

Bruks/Tjänst

Utställning

Övrigt:

Ägare:

Qhuick Atlaz

Hane

A

2

MH/MT +352

LP I

Godkänd Lkl spår

    Mikke Jacobsson, Säffle

Qhalle Qmpan

Hane

A

Ua

MH/KORAD +525p

Tävlar elitkl.

Godkänd Hkl spår

Bkl CK

Vet.kl Exellent CK

 

Mats Mügge, Stockholm

Qhnota

Tik

A

Ua

          Linda Olsson, Kristianstad

Qharma

A

1

 

MH

   

1:a Ukl

Avliden

Terese Johansson, Anneberg

Qhobra

Tik

A

Ua

MH

 

TJH(FM)

Godkänd Lkl spår

   

Tommy Johansson, Viken

Qhrydda

Tik

A

Ua

MH/KORAD +459p

LPI

Uppfl till Högre Spår

SUCH

 

Carina Petersson, Lekeryd

 

 

 

 

P-kullen


u.  Türingens  Izor

Hd Grad A Ad Ua

e.  KORAD TJH Türingens Fame

Hd Grad A Ad Ua

 

Namn

Kön

HD

AD

MH/MT

Lyd

Bruks/Tjänst

Utställning

Övrigt:

Ägare:

Phower Hane A Ua MH     1:a Ukl Ögon ua Monika Granström, Kista
Phantom Hane A Ua MH 1:a pris Lyd I Uppfl till Hkl spår 1:a Junkl Avliden Malin Fors, Örebro
Phlayboy Hane A Ua MH       Avliden Ruby Rydén, Tomelilla
Phlex Hane A Ua MH LP I  /               1:a pris Lyd II Uppfl till Hkl spår     Carina Melin, Nässjö
Phaparazze Hane A Ua           Anders Wiberg, Göteborg
Phaxa Tik A Ua MH         Ylva Norén, Ystad
Phrecious Tik A Ua     Uppfl till Lkl spår   Ögon ua Sara Berglin/Gustavsson, Anneberg

 

 

 

N-kullen


e. SE UCH KORAD Türingens Fenomenal

Hd Grad A Ad Ua

u. Ubrina Vom Vilstaler Land

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD

AD

MH/MT

Lyd

Bruks/Tjänst

Utställning

Övrigt:

Ägare:

Nexx Nero Hane A Ua MH/MT+349p ej g.k.   Godkänd Lkl spår CERT   Ingela Romare, Nässjö
Nicelodeon Hane B 2 MH/MT+402 G.K.         Peter Magnusson, Värnamo
Nabacco Hane             Avliden Fredrik Herdin,  Hofors
Nikk Nimrod Hane C 1 MH   Uppfl. till Lkl spår CK Avliden Cengiz Güven, Malmö
Nightmare Neo Hane A Ua MH/ KORAD+135p   Godkänd appellklass spår Ökl 2:a   Magnus Jörgensen, Tranås
Nyx Norpa Tik B Ua MH/KORAD +383p LPI, LPII  Godkänd Hkl spår CERT X 2 Avliden Emma Nilsson, Kalmar
Nxi Nima Tik A Ua MH     Ökl 2:a   Karin Ekelund, Bjärred
Nadja Neon Tik A Ua MH/MT+295pG.k. ex. LPI   Ökl 1:a   Maria Nilsson, Åtvidaberg

 

 

M-kullen


u. Türingens Izor

Hd Grad A Ad Ua

e. Yackie V.H. Falconsnest

Hd Grad A Ad Ua

 

 

Namn

Kön

HD

AD

MH/MT

Lyd

Bruks/Tjänst

Utställning

Övrigt:

Ägare:

Minos Menelao's

Hane C

2a

MH

MT+197p

  Godkänd Lkl Spår 2 CERT, BIRx2 Avliden Mikael Sjöblom, Tranås
Matrix Mystique Hane A

Ua

MH

1:a pris i Lyd I

Uppf Lkl Spår

1:a i Bkl Ögon: ua    Avliden Johanna Andersson, Linköping

 

 

L-kullen


u. SECH DKUCH TJH Zumas Uddustus

Hd Grad A Ad Ua

e. SE UCH KORAD TJH Türingens Ämmy

Hd Grad A Ad Ua

Namn

Kön

HD AD MH/MT Lyd Bruks/Tjänst Utställning Övrigt: Ägare:

Leo

Hane A Ua

MH

1:a pris i Lyd I  Godkänd Lkl Spår 1:a i Jkl   Björn Frank, Falkenberg
Lolla Palooza Tik A Ua

MH

KORAD

+206p 

        Lena Wassenius, Uddevalla

Luna Storm

Tik A Ua

MH

KORAD

+164p

LPI, 1:a pris II Godkänd Elit Spår 

SE UCH

BIR,BIM

Ögon:ua Anita Thelin, Aneby

Love Beam

Tik A Ua

MH

KORAD

+192p

 LP I LPII Godkänd Hkl Spår SE UCH Ögon:Ua Eva Johansson, Varberg